Blogist

poetry

Luuleleid on Tartu Linnaraamatukogu projekt, mille käigus tahame tuua luulet lugejaile lähemale. Valime välja meile meeldinud luuletusi, et nende kaudu tutvustada või meelde tuletada luuletajaid ja luulekogusid. Luueleiu luuletusi leiate nüüd meie blogist ja eestikeelse ilukirjanduse saalist. Projekti toetab Mart Velsker.

Luuleleiu kohta ajakirjanduses:
Eesti Päevaleht 3. mai 2008 (lugeja kommentaar): Mahamagatud häid luuletajaid on teisigi. Hiljuti läksin Tartu Linnaraamatukogu kodukale, võtsin sealt avastatud “luuleleidude” (see on rubriik, kus on vähetuntud, aga väga häid luuletusi) jälil raamatud ka välja. Ja tõesti! Elamusi tuli! Tõelisi. sest seal on tõeliste luuletajate luulet!

Luuleleiu muutuvad viiteid valib Liis Pallon. Kontaktinfo: tiina.sulg(ät)luts.ee.

Advertisements

8 thoughts on “Blogist

 1. Tiree 23 august 2009 / 16:32

  Vahva projekt see Luuleleid! Ent ei leidnud siit ühtki luuletust oma lemmikult Doris Karevalt. (?)

  • sulepuru 23 august 2009 / 20:55

   Aitäh märkamast!
   Üks luuletus Doris Karevalt siiski on ka: https://luuleleid.wordpress.com/2009/02/25/doris-kareva-dorpat/
   Aga kui Te soovite oma nimelgi midagi leida ja teistele teada anda, siis kirjutage meile, ootame huvi ja rõõmuga. (Võimalikud aadressid on ülalpool kirjas)
   Häid luuleleide!
   Tiina Sulg

   • Tiree 24 august 2009 / 09:27

    Võimalik, et kunagi teengi seda. Et lisan mõned lemmikud ka omaltpoolt. Olen samuti ise pisut luulet avaldanud, mu kirjutised on leitavad blogist http://tiinareesen.wordpress.com sissekannete “Minu luule” alt, kui huvi, kutsun tutvuma. :)

 2. kimbatuses neiu 8 september 2013 / 11:13

  Hei-hei! Mina pöödun teie poole ühe palvega. Nimelt lugesin kord kuskilt üht luuletust. Meelde ei jätnud ja üles ei kirjutanud, ent hinge jäi küll. Asi seesugune, et olen üritanud seda uuesti üles leida, ent tulutult. Seda mäletan, et pealkiri oli teosel “Koduigatsus” ja autor oli keegi eestlanna. Millegipärast on ka meelde jäänud nimi ‘Laur’. Ehk kirjaniku perenimi? Tänan ette ära, kui keegi mind aidata oskab ! :)

 3. Miili 26 jaanuar 2017 / 18:46

  Tere!
  Mulle tohutult meeldib siin aeg-ajalt käia ja häid luuletusi lugeda. Ehk avaldate ka sooviluulet? Nimelt tuli hiljuti meelde Betti Alveri “Naaber”, kuid ei leia seda kusagilt internetist. Kahjuks pole võimalik ka raaatukogust seda raamatut otsima minna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s